וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסדרת מעמד לבני זוג זרים של אזרחים ישראלים - מהי הדרך?

13.11.2017 / 10:59

אזרחים ישראלים רבים בוחרים לקשור את גורלם עם בני זוג אזרחים זרים כאשר כל רצונם הוא לחיות יחד בישראל

זוג מעורב. צילום מסך
הזכות להסדרת מעמד בני הזוג הזרים אינה אוטומטית/צילום מסך

כדי לשמור על התא המשפחתי ועל זכותו הבסיסית של האזרח הישראלי לחיי משפחה, רשאים כל אותם זוגות מעורבים להגיש בקשה להסדרת מעמד בני הזוג הזרים למחלקת אשרות בלשכת משרד הפנים בעיר מגוריו של בן הזוג הישראלי. האפשרות להגשת בקשות ניתנת לא רק לזוגות נשואים, אלא גם לזוגות המנהלים חיים משותפים וגם לזוגות חד מיניים.

רשות האוכלוסין וההגירה הוציאה נהלים המסדירים את אופן הטיפול בבקשות להסדרת מעמד בני זוג. הזכות להסדרת מעמד בני הזוג הזרים אינה אוטומטית ועל בני הזוג המעורבים לעמוד בתנאי הסף וכן לעמוד בחובתם להוכיח את כנות הקשר ומרכז חיים משותף בישראל.

בשלב הראשון על בני הזוג להגיש את בקשתם. זוגות רבים מתקשים בשלב ראשוני זה, ומספרים פעמים רבות כי הם פונים למחלקת אשרות שוב ושוב ובכל פעם מתגלה כי חסר מסמך כלשהו ועל כן לא נפתחת בקשתם. דבר אשר גורם לאיבוד זמנם ואף לתחושת ייאוש. על כן, מומלץ מאוד להרכיב בקשה מסודרת הכוללת את כל התעודות והמסמכים הנדרשים.
בשלב השני נערך לבני הזוג ריאיון (שימוע) במחלקת אשרות. שלב זה הינו החשוב ביותר, שכן זהו הכלי המרכזי לבחינת כנות הקשר. הריאיון נערך לבני הזוג, כל אחד בנפרד, ומטרת משרד הפנים הינה למצוא סתירות בתשובותיהם של בני הזוג.
בנוסף, בני זוג שהינם יוצאי מדינות חבר המדינות או מזרח אירופה מופנים על ידי מחלקת אשרות לקבלת חוות דעת מלשכת הקשר- נתיב.

בשלב זה תינתן החלטה על ידי משרד הפנים. במידה וההחלטה הינה חיובית, בני הזוג מתחילים בהליך המדורג אשר במהלכו מקבלים בני הזוג הזרים אשרות שהייה בישראל בכפוף להוכחת כנות הקשר ומרכז חיים בישראל ובסוף התהליך זוכים במעמד בישראל.

לפנייה ישירה אל עורכת דין מירי נחשונוב לחץ/י כאן

מירי נחשונוב. Lawguide,
עורכת דין מירי נחשונוב/Lawguide

במידה וההחלטה בבקשה הינה שלילית, קיימת אפשרות להגשת ערר פנימי תוך 21 ימים. במקרה שבו גם ההחלטה בערר הפנימי תהיה שלילית, על בני הזוג להגיש ערר לבית הדין לעררים תוך 30 ימים.

הסיבות לדחיית בקשות להסדרת מעמד בני זוג זרים הן מגוונות. לעיתים קרובות הנימוק בגין דחיית בקשה להסדרת מעמד הינה כי לא הוכחה כנות הקשר, כי נתגלו סתירות מהותיות בראיון, כי הבקשה הוגשה בחוסר תום לב, כי מטרת בן הזוג הזר הינה להשיג מעמד בישראל, פער בגילאים, העובדה כי אחד מבני הזוג הינו נשוי באופן רשמי לאחר וכדומה.

במקרים רבים החלטות משרד הפנים הינן שרירותיות ומתעלמות מראיות רבות אשר הוגשו על ידי בני הזוג אשר יש בהן כדי להוכיח את כנות הקשר. כמו כן, משרד הפנים בוחר להתעלם מתשובות בני הזוג בראיונות אשר למעשה מעידות על כנות הקשר ובוחר לתת משקל לאי דיוקים ומכנה אותם כסתירות בגרסאות.

עורך דין המתמחה בתחום ידע להוכיח בפני בית הדין לעררים כי משרד הפנים למעשה שגה בהחלטתו ועל כן יש לבטל את ההחלטה.

משרד עורכי דין מירי נחשונוב מתמחה בכל תחום הסדרת מעמד בישראל בדגש על ייצוג זוגות מעורבים. משרדנו מלווה לקוחות מתחילת התהליך בהגשת הבקשה ועד לקבלת המעמד בישראל תוך מתן ייצוג אישי ומקצועי. משרדנו בעל ניסיון רב בתחום הסדרת המעמד בישראל בכלל ובתחום הסדרת מעמד בני זוג זרים בפרט. משרדנו זוקף לזכותו הצלחות בייצוג זוגות רבים בפני משרד הפנים ובפני בית הדין לעררים, גם בתיקים הסבוכים ביותר.

לקוחות רבים מספרים כי טרם הייצוג על די משרד עו"ד מירי נחשונוב, הם היו מותשים ומיואשים מהתנהלות משרד הפנים כלפיהם, וכי עם תחילת הייצוג הם החלו לחוש אופטימיים ומלאי ביטחון כי ההצלחה קרבה לבוא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, פנו לעורכת דין מירי נחשונוב הכתבה באדיבות אתר עורכי דין LawGuide.co.il

*המידע המוצג כאן אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.
כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד.

עורכת דין מירי נחשונוב בשיתוף מערכת Lawguide

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully