וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נכנסה לעקירת שן בינה ויצאה עם לסת שבורה

19.11.2017 / 8:45

בימים אלה הוגשה תביעה בעילת רשלנות רפואית נגד רופא שיניים אשר פגע קשות במטופלת במהלך עקירת שן בינה וגרם לנזק בלתי הפיך

עקירת שיניים. ShutterStock
הנתבע החל בביצוע עקירה שהייתה טראומטית ולוותה בכאב עצום/ShutterStock

על פי עובדות התביעה, במהלך חודש מרץ 2017, פנתה התובעת, ילידת 1947, למרפאת השיניים של הנתבע בבת ים בשל כאבים בלסת התחתונה. לאחר בדיקה, קבע הנתבע כי מקור הכאבים הוא בשן בינה שכלואה בלסת וגורמת לדלקת ולכאבים והמליץ על עקירתה באופן מידי.

ואולם, הנתבע לא יידע את התובעת כי אינו מומחה פה ולסת, לכן אינו רשאי כלל לבצע עקירה. הוא לא יידע אותה על הסיכונים הקיימים, לא התייחס לעובדה כי היא נוטלת תרופות מסוימות, לכן היא בסכנה, ואם תבוצע העקירה, עלול להתפתח נמק של הלסת.

בטיפול הבא . מקץ כשעה של ניסיונות לעקירת השן, הפסיק את הטיפול והורה לתובעת ליטול אנטיביוטיקה ולשוב בעוד יומיים לבדיקה. במשך יומיים סבלה התובעת מכאבים איומים ולאחר מכן פנתה לנתבע שהפנה אותה למרפאתו של רופא שיניים אחר, לצורך ביצוע צילום רנטגן. מהצילום הודגם שבר מורכב בלסת והתובעת הופנתה בדחיפות לבית החולים.

התובעת הועברה לטיפול במחלקה לכירורגיה פה ולסת, שם הוחל בטיפול אנטיביוטי תוך ורידי להורדת הנפיחות כדי שניתן יהיה לנתח אותה. ואכן משזו פחתה, היא הוכנסה לניתוח מורכב וארוך, בהרדמה כללית, שבמהלכו בוצע קיבוע של השבר באמצעות פלטה וברגים ובנוסף שן הבינה נעקרה.
כתוצאה מרשלנותו הפושעת של הנתבע, התובעת סובלת כיום מכאבים בלתי פוסקים בלסת התחתונה, מצלקת מכערת, היא אינה יכולה ללעוס מזון קשה ואוכלת אוכל רך בלבד, התותבת שהייתה בפיה אינה מתאימה וקיים קושי להתאים לה תותבת בשל השבר, יש סימנים להיווצרות נמק בלסת ואם לא די בכל אלה – קיימת פגיעה עצבית ברורה וקשה בשפה התחתונה ובסנטר.

למענה משפטי בפורום רשלנות רפואית לחץ/י כאן

עקירת שיניים. ShutterStock
הנתבע לא יידע את התובעת כי אינו מומחה פה ולסת, לכן אינו רשאי כלל לבצע עקירה/ShutterStock

הרופא שהפעיל כוח רב ובלתי סביר גרם לשבר של הלסת

הרשלנות במקרה זה חמורה, מאחר שמדובר בשן בינה כלואה, שרק רופא כירורג פה ולסת יכול לבצע את עקירתה. אולם רופא השיניים לא סיפר על כך למטופלת. לא זו אף זו, הרופא הוסיף וחדל כאשר לא ביצע צילום תלת מימדי, טרם הטיפול, כמתחייב כדי לבדוק האם יש עצבים בקרבת השן ולתכנן בקפידה את העקירה.

לצערה של המטופלת, רופא השיניים הפעיל כוח בלתי סביר במהלך העקירה וגרם לשבירת הלסת. חמור מכך, שהוא לא יידע את המטופלת בסוף ההליך על שאירע והפנה אותה כמתחייב לבית החולים, וזאת על אף שידע כי קיים חשד לשבר ותיעד זאת ברשומה הרפואית.

במשך יומיים סבלה המטופלת מכאבים איומים ולאחר שפנתה לרופא אחר, התברר גודל האסון והיא הופנתה בדחיפות לניתוח חירום. סוג השבר והימים שחלפו גרמו לנזק בלתי הפיך וקשה ולאחרונה אף נצפתה החמרה במצב ותחילת נמק בלסת, דבר שיגרור אחריו ניתוחים קשים ורבים בעתיד. אם לא די בכך, למטופלת פגיעה עצבית משמעותית עקב פגיעה קשה בעצבים שבסביב השן.

לכתב התביעה שהוגשה באמצעות עו"ד אופיר בן משה צורפה חוות דעת רפואית של מומחה בכירורגיה פה ולסת ולשעבר מנהל מחלקה, אשר קבע בחוות דעתו, בין היתר, כי בהתייחס לרישומים ולבדיקות שביצע הרופא לפני - הם מעידים על רמתו המקצועית הירודה. אגב נציין כי שן הבינה שכלל לא היה הכרח להוציאה, הוצאה בסופו של יום רק במהלך הניתוח לתיקון הלסת.

כיום המטופלת אינה מסוגלת לאכול אוכל מוצק וניזונה רק מאוכל נוזלי. היא סובלת מכאבים איומים מידי יום היא מטופלת בתרופות במסגרת מרפאת כאב וכן סובלת מהעדר תחושה באזור הפה. המשפחה הגישה תביעה לבית המשפט השלום, באמצעות עו"ד אופיר בן-משה, המתמחה בנזקי גוף, תביעות ביטוח ורשלנות רפואית, מנהל פורומים משפטיים של תאונות ורשלנות רפואית. ותובעת מרופא השיניים פיצוי עד 2.5 מיליון שקלים.

עורך דין אופיר בן משה בשיתוף מערכת Lawguide

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully