פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   דווקא לפני לידה עליכם לדעת מה לעשות במקרה של רשלנות

   רשלנות רפואית במהלך לידה זה אמנם נושא שלא מרבים לעסוק בו בשל הרגישות הרבה הכרובה בו, אך למי שמתמצא בו יש יתרון גדול בעת הצורך

   דווקא לפני לידה עליכם לדעת מה לעשות במקרה של רשלנות
   אתר Zap משפטי

   ידע זה כוח - וכך גם בהקשר של רשלנות בלידה. זה אמנם נושא שלא מרבים לעסוק בו בשל הרגישות הרבה הכרובה בו, אך למי שמתמצא בו יש יתרון גדול בעת הצורך. עו"ד אורי גלבוע, המתמחה ברשלנות רפואית ונזיקין, מסביר כי בכדי לדעת שאכן התרחשה רשלנות רפואית במהלך לידה יש מדדים סובייקטיבים - פעמים רבות היולדת ובן זוגה מרגישים ש"היה משהו לא בסדר" ובמצב כזה מומלץ להם לפעול על פי התחושות האלה. לעומת זאת, ישנם מדדים אובייקטיבים כמו התרחשות טראגית בה מתים העובר או היולדת או מקרה בו נרשמות פגיעות גופניות (פנימיות או חוצניות) - אלו הם אירועים רפואיים שיכולים להתרחש והשאלה הנשאלת היא האם הצוות הפואי הגיב אליהם בצורה נכונה.

   עו"ד גלבוע מסביר כי התרחשות של רשלנות רפואית במהלך לידה ניתנת להוכחה בזכות המעקבים הטכנולוגיים במכשירים אליהם מחוברת היולדת (כך למשל קריעת רחם או הפרדות שלייה הורים יכולים לראות באמצעות מעקב אחרי נתוני האפגרד ובדיקת ה- PH). בכדי להוכיח משפטית שהייתה רשלנות יש לאסוף את החומר הרפואי ובדיקתו על פי הנהלים. לאחר מכן משווים את הסיפור שנשמע מפי ההורים לחומר המתועד (תוך קבלת חוות דעת מרופאים מייעצים).

   משרד עורכי הדין אורי גלבוע ושות' מתמחה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית, תביעות נזיקין מורכבות וליטיגציה אזרחית.

   טלפון ליצירת קשר - 077-9968260

   באדיבות אתר Zap משפטי