פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שנה חדשה - דף חדש: כך תוכלו להיחלץ מחובות, עיקולים והגבלות

   השנה החדשה היא הזדמנות מצוינת למי שנקלע לקשיים כלכליים לפתוח דף חדש בחייו ובהתנהלותו הכלכלית ולנסות לפתור את מצוקותיו. עו"ד שי עמר, המתמחה בהליכי חדלות פירעון ומחיקת חובות, מסביר מהן אפשרויותיו של החייב לצאת לדרך חדשה נטולת חובות

   שנה חדשה - דף חדש: כך תוכלו להיחלץ מחובות, עיקולים והגבלות
   בווידאו: עו"ד שי עמר מסביר על האפשרויות העומדות בפני אדם שנקלע לחובות (מערכת וואלה!)

   האם אתם מכירים את חוק חדלות הפירעון החדש ואת כל ההשלכות שלו? עורך הדין שי עמר, מומחה בהליכים למחיקת חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון, מסביר מהן האפשרויות העומדות בפני אדם שנקלע לחובות ומה משמעות החוק.

   לדברי עו"ד עמר, הדבר הראשון שאדם שנכנס לחובות צריך לעשות זה לנשום עמוק ולהבין שהוא נמצא בבעיה שיש לטפל בה. הוא מספר כי יש לקוחות שמגיעים להתייעץ איתו לאחר שנים שהיו בחובות והעיכוב נובע מפחד. עו"ד עמר מדגיש כי לא מדובר במצב בו החוב יעלם, אלא שהוא רק יתפח - במיוחד בהוצאה לפועל בה יש ריביות מאוד גבוהות. לכן אדם הנקלע לחובות צריך להבין שכדאי לו להגיע לעורך דין במהירות ולהתחיל בהליך שיאפשר חזרה לחיים.

   מספר מסלולים לפיתרון

   עו"ד עמר מסביר כי בפני אדם הנקלע לחובות עומדות מספר אפשרויות. הראשונה - והמומלצת - היא להגיע להסדרים עם הנושים. עורך הדין של החייב בודק את החובות ובוחן האם יש אפשרות להגיע להסדר. לעיתים, כאשר מדובר בחובות ישנים יותר קל להגיע להסדר.

   האופציה השנייה, אומר עו"ד עמר היא איחוד תיקים. במסגרת הליך זה החייב משלם מדי חודש 3% מגובה החוב שלו ואז מסירים לו את העיקולים וההגבלות. אם החוב מאוד גבוה אז החייב לא יוכל לעמוד בתשלומים ואז עוברים להליך חדלות פירעון.

   עו"ד עמר מסביר כי הליך חדלות הפירעון הוא הליך שנכנס לתוקף בספטמבר 2019 והחליף את פקודת פשיטת הרגל. ההליך הזה מומלץ כמוצא אחרון למי שלא הצליח לעמוד בהליכים האחרים. ההליך מאפשר לחייב לנהל את חייו ולהתפרנס בזמן שתשלומי החוב שלו מוסדרים. חובות של עד 150 אלף שקלים מתנהלים בהליך בהוצאה לפועל הנחשב לקצר יחסית. חובות גבוהים יותר מטופלים בבית משפט השלום בהליך הנמשך כשנה עד 4 שנים.

   עוד מדגיש עו"ד עמר כי גם במסגרת החוק החדש, כמו במצב הקודם לחייב עומדת הזכות לערער על החלטת החוב אם הוא סבור שאינה מוצדקת. במקרים רבים ניתן לבטל או להקטין את החוב.


   עו"ד שי עמר, מתמחה בהליכים למחיקת חובות, הוצאה לפועל וחדלות פרעון

   טלפון - 077-9977492

   הכתבה באדיבות Zap משפטי

   המידע המוצג בכתבה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהליכים. כל המסתמך על המידע המופיע בכתבה עושה זאת על אחריותו בלבד