וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כך תמצו את זכויותיכם מחברות הביטוח במקרה של מחלה

עו"ד לינוי אולניק, בשיתוף zap משפטי

עודכן לאחרונה: 23.11.2021 / 10:15

אחרי שנפצעה בעצמה ונתקלה בקשיים החליטה עו"ד לינוי אולניק לעסוק במיצוי זכויות רפואיות ולסייע לאחרים. אילו קשיים מערימות חברות הביטוח, איך מבצעים נכון את התהליך ומתי כדאי להתחיל אותו?

בווידאו: עו"ד לינוי אולניק על מיצוי זכויות רפואיות/עריכה: גלעד מנהיים

ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח למשכנתא, ביטוחי שיניים ועוד הם רק חלק ממגוון של סעיפי פוליסות ותוספות עליהם אנחנו חותמים במהלך השנים. אבל מה קורה אם חלילה אתם נאלצים להתמודד עם מחלה - האם אתם מוגנים במצב שכזה? ובכלל מהם התנאים המסמכים והשלבים שצריך לעבור בדרך למימוש הזכויות שלכם?

עו"ד לינוי אולניק הסבירה על סוגי הקשיים שחברות הביטוח מערימות במקרה של מחלה קשה. "בעיקרון במדינת ישראל הזכויות הרפואיות לא נקבעות בגלל האבחנה של המצב הרפואי, אלא בגין השפעתו על תפקודים שונים. חברת הביטוח תערים קשיים ותסבך את התהליך ביחס לאותו תפקוד". לדבריה, "הקשיים יכולים להיות חקירות, דרישת מסמכים, אי הסכמה, דחייה של התביעה. מגוון שלם של התנגדויות או קשיים בדרך. ככל שמדובר בתשלום פיצוי גדול יותר הקשיים יהיו גדולים יותר".

ע"ד אולניק שיתפה בסיפורה האישי שהביא אותה לבחור במסלול חייה. "אני שלישה במילואים, רב סרן, והגדוד שבו שירתתי במהלך מלחמת לבנון השנייה נפגע מקטיושה שפגעה בכפר גלעדי. הגשתי תביעה, נדחיתי ונזקקתי לעורך דין כדי לקבל את זכויותי. קיבלתי החלטה שכשאשתקם אעשה שינוי כיוון בחיים ואעסוק בזכויות רפואיות כדי שאחרים לא יחוו את הטראומה שאני חוויתי".

עוד הסבירה עו"ד אולניק כי "כל קשת הזכויות שלנו מתחלקת בין הביטוח הלאומי ומשרד הביטחון לבין חברות הביטוח וקרנות הפנסיה. כמעט בכל אפיק תביעה יש לנו לאן לפנות בשני העולמות. לדוגמא פגיעה ביכולת ההשתכרות - נתבע מהביטוח הלאומי קצבת נכות והמקבילה זו קרן הפנסיה לביטוח אובדן כושר עבודה. לכל דבר יש מקבילה בשני המקומות".

לדברי עו"ד אולניק יש חשיבות רבה לביצוע נכון של התהליך. במקרה של אובדן כושר עבודה, לדוגמא, ביצוע נכון של התהליך יביא קודם כל למציאת פתרון כלכלי לחיי היום יום ועוד יותר חשוב - פתרון לימי הזיקנה. עו"ד אולניק הדגישה כי כל התהליך מסתמך על תיעוד נכון של המסמכים הרפואיים. "כל הוועדות רפואיות, בדיקות, ביקורי בית, כולם מתחילים במסמכים - צריכה להיות הלימה בין המסמכים למה שהאדם אומר בוועדה".

עו"ד אולניק הדגישה כי "החלק הכי חשוב הוא להיוועץ עם עורך דין לפני שמבצעים פעולות - לפני שמקטינים אחוזי משרה, לפני שעוברים קרן פנסיה, לפני חל"ת, לפני הפסקת עבודה. ככל שאפשר צריך להיוועץ לפני על מנת להבין את קשת הזכויות שלכם".

אולניק לינוי משרד עו"ד - זכויות רפואיות

טלפון: 053-9387252

הכתבה באדיבות Zap משפטי

המידע המוצג בכתבה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהליכים. כל המסתמך על המידע המופיע בכתבה עושה זאת על אחריותו בלבד

עו"ד לינוי אולניק, בשיתוף zap משפטי
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully