וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאהבה לסיוט: הדרך להיחלץ ממערכת יחסים עם נרקסיסט

בשיתוף zap משפטי

עודכן לאחרונה: 14.7.2024 / 9:06

התעללות נרקיסיסטית היא סוג של התעללות רגשית המתבטאת במערכת יחסים זוגית. היא מאופיינת בדפוסים של התנהגות פוגענית, מניפולטיבית ומתעללת מצד בן זוג בעל נטיות נרקיסיסטיות - מה עושים? איך נפרדים?

עו'ד חן פלד. יח"צ,
עו'ד חן פלד/יח"צ

התעללות נרקיסיסטית היא סוג של התעללות רגשית הכרוכה במניפולציה כדי לשנות או לפגוע באופן שבו אדם חושב, מתנהג או מרגיש. ישנם מספר סימנים המעידים על כך שאדם סובל מהתעללות נרקיסיסטית והדוגמה המרכזית באה לידי ביטוי בשלבים המוקדמים של מערכת יחסים, בהם בן זוג נרקיסיסט מתנהג בצורה נפלאה, אך אז הכל מתחיל להשתנות בדרך למניפולציה כזאת או אחרת.
כמו כן, ישנם סימנים אחרים הכוללים תחושת בלבול, סערה או אשמה על תקריות שלא היו באשמתך, אך גורמים לך להרגיש אחריות על כך. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי גם בהשפלה פומבית תחת סיפור כיסוי כלשהו, כגון הלצה.

בשנים האחרונות, ישנה עליה במודעות למערכת יחסים עם נרקסיסט. עוד ועוד גורמים מצאו כי מדובר בתופעה שלא קיבלה התייחסות מספקת מבחינה טיפולית ומחקרית זאת למרות שלהתעללות נרקסיסטית יש השלכות משמעותיות על קורבנותיה ברמה הנפשית, המחשבתית וההתנהגותית.
התעללות נרקיסיסטית יכולה להיות פיזית, נפשית, רגשית, מינית, כלכלית ורוחנית. זה יכול לכלול סחיטה רגשית, שימוש באיומים והפחדה כדי להפעיל כוח ולהשיג שליטה ע"י בן /בת הזוג הנרקסיסט/ית ולכן צריך להיות עם יד על הדופק כל העת.

פנו לעו"ד חן פלד באתר שלה

כנסו לעמוד של עו"ד חן פלד באתר ZAP משפטי

הכתבה באדיבות ZAP משפטי

עו"ד חן פלד. יח"צ,
עו"ד חן פלד/יח"צ

מה עושים במצב כזה ואיך נפרדים?

פרידה מנרקסיסט יכולה להיות תהליך קשה ומאתגר, אך חשוב לזכור שאתם לא לבד וישנם צעדים רבים שאתם יכולים לנקוט כדי להגן על עצמכם ולעבור את התקופה הזו בצורה חלקה ככל האפשר. כאשר אתם מודיעים לנרקסיסט על רצונכם בפירוק, היו תקיפים וברורים. אל תתנו להם להתווכח אתכם או לשנות את דעתכם. אמרו להם שאתם כבר לא מעוניינים במערכת היחסים ושההחלטה שלכם סופית. מצד שני, עליכם לצפות לתגובות מורכבות מאחר ונרקסיסטים ידועים בתגובותיהם הקשות לפרידה. הם עלולים להיות כועסים, מאיימים או מנסים לסחוט אתכם רגשית. חשוב לא להגיב לתגובות שלהם - שמרו על קור רוח ותהיו אסרטיביים.

לאחר שאתם מודיעים לנרקסיסט על רצונכם להפרד, חשוב להתנתק מהם ככל האפשר. זה כולל הימנעות מקשר- אל תענו לטלפונים שלהם ואל תשלחו להם הודעות טקסט. אם יש לכם חברים משותפים, ייתכן שתצטרכו להגביל את הקשר שלכם איתם ואם הם מנסים ליצור אתכם קשר דרך מדיה חברתית, חסמו אותם.

במקרים מורכבים אף יותר, פרידה מנרקיסיסט מצריכה ליווי מקצועי והתנהלות מחמירה אל מול כוחנות קשה של הנרקיסיסט וכאן נכנסת לתמונה עורכת הדין, חן פלד, בעלת ניסיון עם מקרים מסוג זה. לרשותה של עו"ד פלד ישנם כלים משפטיים להתמודדות ומענה אשר יחזירו אתכם לשקט הנפשי ושיגרת החיים השלווה עליה אתם חולמים.

עו"ד חן פלד, אשקלון. צרו קשר: 5081288800

Henpeled.law@gmail.com

בשיתוף zap משפטי
  • עוד באותו נושא:
  • גירושים
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully